تبلیغات
حسابداری برتر

حسابداری برتر


نویسندگان
نظر سنجی
ازکدام یک از موضوعات وبلاگ رضایت بیشتری دارید؟

لینک دوستان
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
داشتن اطلاعات کافی در خصوص اظهارنامه مالیاتی و مباحث حسابداری مالیاتی برای همه امری مهم است تا از هر طریق جلوی سوءاستفاده های مالی گرفته شود.

تراکنش های بانکی و اظهارنامه مالیاتی : موضوعی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که یک فرد معمولی که فعال اقتصادی نیست و درآمد زیادی هم ندارد چگونه برای پرداخت مالیات به اداره دارایی دعوت شده و ابلاغیه مالیاتی برای او صادر میشود؟

 

 

سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی ماده ۲۱۹ ق م م موظف شده تا به تراکنش های بانکی غیر متعارف رسیدگی کند.

 

برای همین موضوع تراکنش های بانکی  غیر متعارف در حساب های بانکی بررسی و اطلاعات آن برای رسیدگی در اختیار اداره دارایی قرار میگیرد.

 

با توجه به حجم اطلاعات رسیده به ادارات کل امور مالیاتی، در هر اداره کل با توجه به حجم اطلاعات رسیده، یک یا چند گروه رسیدگی ویژه تشکیل میشود این گروه ها زیر نظر یکی از روسای امورمالیاتی که در امر حسابرسی مالیاتی (و بعضا حسابداری مالیاتی ) تجربه کافی دارد فعالیت خواهند کرد.

 
ادارات کل امور مالیاتی بعد از اینکه اطلاعات تراکنش های بانکی را دریافت نمودند میبایست به قید فوریت اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

اگر تراکنش بانکی واصله بعداز بررسی مشخص شود که متعلق به شخصی با یک پرونده در نظام مالیاتی است،بلافاصله و حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری باید اطلاعاتش در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار بگیرد.

 
اگر تراکنش بانکی واصله بعداز بررسی مشخص شود که متعلق به شخصی با بیش از یک پرونده در نظام مالیاتی است، نهایتا ظرف مدت ۲ هفته با دعوت کتبی از صاحب حساب، به اخذ توضیحات کتبی در ارتباط با تراکنش حساب  پرداخته میشود که اگر از شخص پاسخی دریافت نشد اطلاعات لازمه در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار میگیرد.

در هر صورت داشتن اطلاعات کافی در خصوص اظهارنامه مالیاتی و مباحث حسابداری مالیاتی برای همه امری مهم است تا از هر طریق جلوی سوءاستفاده های مالی از افراد و پول شویی در فضای اقتصادی کشور گرفته شود.
طبقه بندی: مالیات،
[ سه شنبه 15 فروردین 1396 ] [ 06:09 ب.ظ ] [ احسان فخاریان ]

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
اوقات شرعی