تبلیغات
حسابداری برتر - اخبار تغییر قانون کار
ارسال دوباره لایحه اصلاح قانون کار به مجلس پس از رفع نقاط ضعف و اصلاحات در کمیسیون اجتماعی دولت

اخبار تغییر قانون کار : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال دوباره لایحه اصلاح قانون کار به مجلس پس از رفع نقاط ضعف و اصلاحات در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد.

 
به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی ، علی ربیعی با اشاره به درخواست خود از دولت مبنی بر استرداد لایحه اصلاح قانون کار از مجلس، افزود: با توجه به اختلافات درباره برخی مواد این لایحه میان گروه های ذینفع کارگری و کارفرمایی و عدم کسب نتیجه در مجلس درخواست استرداد لایحه از مجلس را چندی پیش به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال کردم.

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به طور حتم با انجام اقدامات کارشناسی بیشتر و مشارکت تشکل های کارگری و کارفرمایان در رفع نواقص و نقاط ضعف موجود، موارد اختلافی بررسی و لایحه جدید درخصوص اصلاح قانون کار به مجلس ارسال می‌شود.

لایحه اصلاح قانون کار که چندین دوره در مجلس در نوبت بررسی قراردارد، چندی پیش به دلیل وجود اختلاف نظرهای متعدد میان کارگران و کارفرمایان کلیات آن در کمیسیون اجتماعی مجلس موافقت نمایندگان قرار نگرفت و رد شد.


یکی از مطالبات مهم کارگری اصلاح قوانین کار است که در همایش های سالانه کشوری بخش زیادی از این مطالبات پیگیری شد.

 

عدم نظارت کافی بر کارگاه‌ها و مسائل ایمنی و عدم استقرار مسئول ایمنی که حقوق خود را از کارفرمایان می گیرند در حالی که باید حقوق این افراد از نظام مهندسی و سازمان ها تامین شود به همراه بیمه مسئولیتی که کارفرما را نسبت به ایمنی بی تفاوت می کند همگی دست به دست هم داده و محیط نا امنی را ایجاد کرده است.


عدم آموزش کارگران و پیکانکاران در صنعت و ساختمان از جمله علل افزایش حوادث ناشی از کار است از سوی دیگر در جهت حمایت از قشر کارگر و ارائه آموزش های مهارتی فنی حرفه ای و تعاونی عملکرد ضعیفی داشته‌اند.
طبقه بندی: اخبار،

تاریخ : پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 | 07:39 ق.ظ | نویسنده : احسان فخاریان | نظرات